XML BAYİLİK VE XML HİZMETİ İÇİN GEREKLİ BİLGİLER

İŞ ORTAKLIĞI GENEL BİLGİLENDİRME

XML Tedarik sistemimize basvuru yapabilmek için öncelikle bir vergi mükellefiyetinizin olması gerekmektedir. Başvurunuzu siparis@heranalisveris.com mail yolu ile yapabilirsiniz. Basvurunuzun bize ulasmasının ardından gerekli kontrol yapıldıktan sonra uygun görüldügü takdirde, kayıtlar ve evraklar (Vergi Levhası, imza beyannamesi, kimlik fotokopisi) tamamlanarak is ortaklıgınız aktif edilmektedir. Türkçede stoksuz satış olarak da ifade edilen Drop shipping, stok tutmak yerine, gelen siparişleri tedarikçi firmaya yönlendirerek, ürünleri tedarikçinin deposundan müşteriye ulaşması üzerine kurulu bir iş modelidir. Düşük sermaye ve işletme giderleri gibi avantajları olduğu için özellikle e-ticarete yeni başlayan girişimciler tarafından tercih edilir. Kullanım şekli olarak, stok tutmayan yeni e-ticaret işletmeleri tedarikçileri aracılığı ile bu ürünleri e-ticaret sitelerinde sergiler ve son kullanıcıların satın almalarına olanak sağlarlar. Böylece depo'da stok tutulmayan ürünlerde satışa sunulmuş olur ve gönderimi tedarikçinin deposu üzerinden sağlanır.

SİPARİŞ

Başvurunuz onaylandıktan sonra tarafınıza iletilen is ortagı giris bilgileriniz ile "www.heranalisveris.com" adresimizden giris yaparak siparisinizi olusturmanız gerekmektedir. Hafta içi saat 17:00 a kadar verilen siparisler aynı gün kargoya teslim edilmektedir. 17:00 dan sonra verilen siparisler bir sonraki gün kargoya teslim edilmektedir. Kargolamalar maksimum 3 iş günü içinde yapılmaktadır. Ödemelerinizi siparisiniz sırasında Kredi Kartı/Havale-Eft seçenegi ile pesin olarak yapmanız gerekmektedir.

Siparisiniz esnasında teslimat bilgileri olarak, ister müsteri teslimat bilgilerini isterseniz de kendi bilgilerinizi girebilirsiniz.

e-pazarlardan yapılan satışlarda anlaşmalı kargo üzerinden gönderim

n11.com, gittigidiyor.com, hepsiburada.com, trendyol vb sitelerden yaptığınız satışlar için Kargo anlaşma kodunu ve kargo firmasını açıklamalar bölümüne yazmanız yeterli olacaktır.

Müsterilerinizin siparislerini direk müsterilerinize gönderebiliyoruz. Bunun için müsterinizin adına kestiginiz faturanızı bize mail yolu ile ulastırmanız yeterlidir. Dilerseniz ambalaj için malzemelerinizi (koli, bant, insert vb.) tarafımıza göndermeniz halinde paketleme sırasında bu malzemelerin kullanılması da mümkündür.

KAR MARJI

Tarafınıza verilecek olan XML çıktısında Bayi ve son kullanıcı fiyatları ayrı ayrı verilmektedir. Çesitli dönemlerde sizler için hazırladığımız kampanyalar sayesinde sizde müsterilerinize uygun fiyatlar sunabilme imkanı buluyorsunuz.%15 ile %30 arasında kar marjı değişmektedir. Fiyatı kendi satış marjlarınıza göre ayarlayabilirsiniz.

FATURALANDIRMA

Olusturduğunuz siparislerin faturaları sipariş gününde kesilmektedir.

İADE ve GARANTİ ŞARTLARI

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmus tekrar satılabilirlik vasfını kaybetmis, bir baska müsteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. Bayi tarafından iade yapılan ürünlerde nakit yada kredi kartına ödeme olarak iade yapılmamaktadır. İade edilen ürün bakiyenize artı olarak eklenmektedir. Tüm ürünler kargoya verilmeden önce mutlaka kamera denetiminde kontrol edilir. Kargoda olusabilecek sorunlar için mutlaka müsterinizi uyarmanız, ilgili Kargo kuryesi yanında paketini açması ve kontrol etmesi, herhangi bir sorun ile karsılasılması halinde mutlaka hasar tespit tutanagı tutturulmalı aksi takdirde hasarlarda ki sorumluluk alıcı ve satıcıya aittir.


XML TEDARİĞİ ve KULLANIMI

Aldıgınız XML hizmetini sadece vereceginiz IP üzerinde konumlanan tek domain üzerinden kullanma hakkı verilmistir. Ürün resimlerini tüm sosyal medya hesapları üzerinde kullanabilirsiniz.  Dilediğiniz tüm platformlarda satış yapabilirsiniz. XML Bayilik Sözleşmesi yıllık olarak yapılmaktadır ve her yıl yenilenmektedir. Ön ödeme 100 TL alınmaktadır. Bu ödeme xml ücreti değil. Sonrasında vereceğiniz siparişlerinizin ürün bedeli olarak alınan ön ödemedir. 

BAŞVURU MAIL : siparis@heranalisveris.com    

  • Chirpy
  • Chirpy
  • Flysoft
  • Twigy
  • Twigy
  • Twigy Terlik